Zadní samonosné cyklosedačky (10)

Tento typ sedačky se umísťuje vzadu buď na sedlovou trubku nebo na nosič. Zadní cyklosedačky umožňují přepravovat děti do 22 kg, jsou pohodlnější a lépe chrání tělo dítěte. Jsou vhodnější i na dlouhé výlety, kdy si dítě může na chvíli i zdřímnout.… Více

Tento typ sedačky se umísťuje vzadu buď na sedlovou trubku nebo na nosič. Zadní cyklosedačky umožňují přepravovat děti do 22 kg, jsou pohodlnější a lépe chrání tělo dítěte. Jsou vhodnější i na dlouhé výlety, kdy si dítě může na chvíli i zdřímnout. Zadní sedačka dítě lépe chrání proti povětrnostním vlivům a létajícímu hmyzu. Nevýhodou je pak že na dítě vůbec nevidíte a dítě má samo také omezený výhled.
Samonosné
Samonosná cyklosedačka se nejčastěji uchycuje na sedlovou trubku. Na sedlovou trubku umístíte upínací mechanismus a sedačku na kolo umístíte pouze v případě, že jedete s dítětem na výlet. Při výběru je potřeba se přesvědčit, že vám upínací mechanismus půjde namontovat a nebudou vám  překážet lanka při montáži, důležitý je i průměr sedlové trubky.

Produkty od značek