Vázání na snowboard (4)

Vázání ovlivňuje styl jízdy a při výběru tak opět narazíte na více typů. Vázání je vyráběno z plastu, kovu nebo kombinaci obou materiálů. Materiál závisí i na tom, kde budete snowboard používat, jiná vázání jsou vhodné na sjezdovku a jiná do… Více

Vázání ovlivňuje styl jízdy a při výběru tak opět narazíte na více typů. Vázání je vyráběno z plastu, kovu nebo kombinaci obou materiálů. Materiál závisí i na tom, kde budete snowboard používat, jiná vázání jsou vhodné na sjezdovku a jiná do snowparku.
Druhy vázání:
Měkké vázání Dvoustrapé - Vázání se skládá ze základny, patky a dvou pásků s přezkou. Horní pás se zapíná v oblasti kotníku, spodní pak lze zapínat přes nárt nebo přes špičku. Tenhle druh vázání je vhodný pro jakýkoliv styl ježdění.
Měkké vázání Speed entry - Má horní dvě přezky spojené v jednu, kterou si fixně upravíte pro danou botu. Nohu do něj vsouváte zadem, přes zpevněnou patku, která je sklopná.
Měkké vázání Step on - Jednoduchý a zároveň velice rychlý způsob, jak si obout boty do vázání. Pokud se neradi ohýbáte a vyloženě nenávidíte sezení ve studeném sněhu před každou jízdou, step on budete milovat.
Tvrdé vázání - K pevnému vázání je potřeba vlastnit pevné boty, které jsou velmi podobné lyžákům. Tento systém je určen pro co největší kontrolu snowboardu při jízdě na hraně a je využíván hlavně v disciplínách jako je slalom, boardercross a další.

Produkty od značek